Vaše dotazy a odpovědi

  Upozornění k výměnám dílů  
napsal(a):: Leoš
IP: 90.176.---.--- 
datum: 15.05.2017 14:29:26


Upozornění

trampolíny pro vás importujeme - vyrábíme již 10 roků v prémiové kvalitě, na které se nic za 10 roků nemění. Používáme stále stejné či lepší materiály, které mají při vaší pravidelné kontrole a údržbě velmi dlouhou životnost. Je zde spousta zákazníků (viz recenze), kteří mění některé díly na našich trampolínách i za 5 či 7 roků poprvé. To vše jen je díky dobré kvalitě použitých materiálů, ale zejména také poctivé kontrole údržbě u používané trampolíny.

Na základě nových bezpečnostních podmínek - norem EU ČSN EN 71-14 (943095) pro všechny výrobce trampolín dochází od roku 2015 ke změnám pro výměnu nekovových dílů pro všechny trampolíny. Na základě této normy výrobce „doporučuje“ s bezpečnostních důvodů provádět častější výměny opotřebovaných dílů zejména u nekovových dílů trampolíny. (jedná se o materiál PVC ,TERYLEN ,PP)

V případě, že je o trampolínu řádně pečováno a jsou dodržovány veškeré body údržbu (viz návod k použití) tak je potřeba na doporučení výrobce a s bezpečnostních důvodů měnit zejména tyto nekovové díly a v tomto časovém horizontu.

Doskoková plocha výměna 1 x za 3-4 roky

Horní sít výměna 1 x za 3 roky

Kryt pružin výměna 1 x za 3 roky

Pružiny dle potřeby poškození (vytahání ) 1 x za 3 roky ( možno měnit pouze část pružin a umístit nové vždy do kříže )

Kovové díly podle potřeby 8-10 roků

Ostatní kovové díly nebo stejné nekovové výše uvedené díly trampolíny se mění dle intervalu nebo i dříve a to zejména podle opotřebení (dříve také u nadměrného opotřebení nebo poškození.)

Zejména vždy doporučuji kontrolu –prohlídku rámových oblouků –konstrukce zda zde v důsledku skákání nedošlo k poškození – prasknutí svárů v bodě T. To se stává tím, že na trampolíně skáče třebas i více dětí . ( ty skáčou s důvodů nedostatku místa až po krajích –trubkám rámu ) další možnost prasknutí se může stát při nekontrolovatelném pádu těžší osoby na kraj trampolíny nebo při neodborném přemístění trampolíny či živelní události.

Poškozením sváru „T“ u trubky by mohlo pak dojít k vylomení T trubky a tím k uvolnění celé konstrukce a následnému zborcení trampolíny. Pravidelně také prohlížejte a omývejte doskokovou plochu (může zde dojít k nanesení drobných kamínků s ponožek bot , či ptačího trusu, který pak může zadřít doskokovou plochu a zde by pak mohlo časem tímto narušením dojít k protržení doskokovky. Pravidelně kontrolujte také horní bezpečnostní sít a její celistvost a pevnost. V případě jakéhokoliv poškození díl okamžitě vyměňte. Chráníte tím bezpečnost vašich dětí a blízkých.

Prosím pečlivě dodržujte všechny bezpečnostní pokyny v návodu zejména také bod 7. ÚDRŽBA-VÝMĚNA DÍLŮ a kontrolujte trampolínu před každým použitím. Pokud je to možné chraňte nekovové díly zdarma dodanou krycí plachtou. (prodloužíte si tím životnost dílů .) Trampolínu na zimu doporučujeme také uschovat !

Děkuji za pochopení, myslíme tím především na bezpečnost vašich dětí a blízkých. Je na každém s vás jak se k našemu doporučení –varování –upozornění každý s vás postaví?
Leoš Nováček


Nový příspěvek
nick
 
předmět
 
email (neveřejné)    
text
    
589+0tři  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.

TOPlist