Plánujete koupi trampolíny ?

NEW pro pejsky a kočičky
 NEW pro pejsky a kočičky
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo
 
Rady a postřehy - zpracoval Leoš

Plánujete koupi trampolíny?

Přečtěte si naše rady a postřehy, které vám usnadní správný výběr trampolíny a přispějí k maximální spokojenosti s jejím používáním. Pro Vaši orientaci při nákupu jsem vám připravil popis formou otázek s ilustračními fotografiemi . Správná a kvalitní trampolína by měla mít vždy kvalitní díly které jsou se znakem „fajfky“ Nákup trampuliny od jiných prodejců které mají jednotlivé díly trampuliny a ty jsou přeškrtnuty křížkem opravdu nedoporučuji. Naše mega-trampolíny TOP Exklusive mají již veškeré prvky kvality a obsahují všechny prvky bezpečnosti.TUV/GS  Certifikace CE schvalovací číslo: K6 160765921021 PLATNOST DO 19.07.2021 a TUV/GS schvalovací číslo: K6 1607 65921 025 PLATNOST DO 19.07.2021

V první řadě než si tyto rady  přečtete pamatujte na to , že srovnávat se dá pouze srovnatelné !!!

Nekupujte od drobných  prodejců nebo od  překupníků s Polska Německa , kteří  každou  chvíli přecházejí na jinou značku nebo model , prodávají více různých  modelů .Tam jim jde pouze o cenu-zisk a za chvíli se nebudou už vůbec orientovat v tom co komu prodali . Mějte na paměti, že každý výrobce má specifické části trampolíny např. konstrukce a ty mezi různými typy trampolín  nepasují ,,takže se Vám klidně může stát , že Vaši trampolínu budete mít pouze na díly. Také vás chci upozornit , že fotky trampolín na webu má většina prodejců pouze ilustrační !! Po nákupu přichází většinou zklamaní ,protože domů přijde úplně jiná trampolína  než ta ,co jste viděli na fotce.V dnešní době je na  trhu je trampolín skutečně velké množství trampolín. Levné trampolíny mohou být za určitých okolností dokonce nebezpečné. Ty bývají totiž vyrobeny z nekvalitních materiálů a hrozí zde nebezpečí úrazu Vašich dětí . Většinou se jedná o trampolíny překupované s Polska nebo Německa ,které jsou sice vyrobeny Číně , ale pouze za účelem zisku a dobré ceny na kvalitu zpracování a materiálů se zde nehledí  .Při skákání na trampolíně je totiž nejvíce  důležitá bezpečnost ta je dána použitím daných materiálů. Je přeci více něž jasné, že čím levnější věc tak musí být někde  něco ošizeno , většinou to  však bývá na materiálu a to je na úkor kvality a tudíž i bezpečnosti .  Pokud chcete maximální zajištění bezpečnosti, doporučujeme pořízení trampolíny s ochrannou sítí s použitím kvalitních materiálů od dovozců s nějakou tou historií. Pouze tyto trampolíny s ochrannou sítí  a doplňky k trampolínám  které zvyšují komfort a bezpečnost skákání jsou  více než bezpečné,

Vždy se snažte  kupovat  od prodejců -nejlépe od přímých dovozců , kteří se drží jedné značky a jednoho typu trampolíny, ve všech velikostech již delší dobu. U těchto prodejců  je většinou záruka toho , že trampolína něco vydrží je bezpečná a   pokud budete  potřebovat náhradní díl  i  po delší  době  např. po 2-5 rocích  , vždy ho tam  koupíte   !! Pokud jste tedy rozhodnuti pro nákup trampolíny, vybírejte kvalitní  trampolínu . Berte nákup trampolíny jako investici do budoucna a nešetřete na   nekvalitním a laciném výrobku.

Proč právě trampolínu o průměru 4,3 m?

V jakých velikostech se trampolíny vyrábí ?,Jakou barvu trampolíny volit ? 

Nemůžete se rozhodnout zda trampolínu s šesti nebo čtyřma nohama?

Jaké jsou rozdíly v kvalitě skákacích ploch?

Kolik pružin by měla kvalitní trampolína mít?

Zajišťuje kryt pružin dostatečnou ochranu?

Také se vám ochranný polštář pružin velmi brzy rozpadl?

Trampolína s vnější nebo vnitřní ochrannou sítí ?

Jak dlouho přibližně vydrží ochranná síť?

Kolik tyčí u ochranné sítě a proč?

Měli jste síť, kde se zip zasekával a děti měly problém se dostat na trampolínu a ven?

Jsou schůdky opravdu nezbytné?

jak vybrat správné schůdky?

Proč bych u kvalitní trampolíny potřeboval náhradní díly?

Mohu si koupit náhradní díl nebo příslušenství od jiného dodavatele?

Jak si můžU ověřit, že se jedná o kvalitní a bezpečné zboží?

Kde jsou trampolíny vyráběny?

Jak dlouho trampolína vydrží?

Jaká JE DOPORUČENÁ NOSTNOST TRAMPOLÍNY?

Je nutné trampolínu vždy schovávat kvůli větru?

Jak je zajištěna dostatečná pevnost a zinkování konstrukce trampolíny?

JAKÝM ZPŮSOBEM JE NUTNÉ TRAMPOLÍNU zazimovat?

Velikost zahrady mi nedovoluje postavit trampolínu na rovný podklad.

Mohu POSTAVIT TRAMpOLÍNU I V NEROVNÉM TERÉNU NEBO VE SVAHU?

Za jak dlouho TRAMPOLÍNU postavím? Mám dost místa pro tuto trampolinu?

Naložím TRAMPOLINU DO AUTA?

PROČ JE NAŠE TRAMPOLÍNA LEVNĚJŠÍ A PŘITOM KVALITNĚJŠÍ NEŽ JINÉ TRAMPOLÍNY NA TRHU?

Máte další dotazy?

 

PROČ PRÁVĚ TRAMPOLÍNU O PRŮMĚRU 4,3 m?

Na trhu je několik velikostí trampolín .Lze koupit větší  i menší trampolíny, ale my  doporučujeme vždy  rozměr trampolíny4,3 m. Ta  je svou velikostí ideální a dostačující pro děti malé, odrostlé, ale i dospělé. Navíc má dostatečný velký bezpečný  prostor při skákání okolo dětí tak aby se při výskoku nesrazily a také zamezuje možnosti dopadu mimo skákací plochu.  Vždy si  musíte uvědomit, že vnitřní prostor ke skákání je menší o ochranné kryty pružin na těch se neskáče, protože by tím došlo k jejich zničení a navíc je zde možnost  úrazu pod krytem jsou totiž schovány pružiny, které při skákání „pracují!   Je potřeba také počítat  s tím ,že od trampolíny jejího průměru musíte  odečíst  kryt pružin cca  0,70 m a tím se Vám průměr na skákání o to zmenší . Např. u  trampolíny  4,30m je to  pouze 3,50 m ke skákání  a od středu ke kraji  krytu pružin je to  1,75m to  je ideální velikost pro skákání.  Na rozdíl u trampolíny  3,05m tam je  pouze průměr 2,30m a od středu ke kraji 1,15m to je už hodně málo , Čím menší  trampolína tím měně místa ke skákání a tím více hrozí nebezpečí , že děti budou  skákat pro nedostatek místa i po krytu pružin nebo se při výskoku srazí. Ovšem pokud není pro velkou trampolínu 4,30m na zahradě místo musí se člověk spokojit i s menší trampolínou ve velikosti 3,66 m nebo 3,05 ale na úkor komfortu ke skákání . Menší trampolíny ve velikostech pod 3,05 m nemá smysl kupovat. Po odečtení krytu pružin je  prostor ke skákání  tak malý ,že tam dítě pouze hopsá nebo stojí !! Proto vždy pečlivě vybírejte podle možnosti místa umístění trampolíny a  ne podle ceny rozdíl v ceně  je minimální a komfort skákání velký trampolínu nekupujete na rok je to otázka min.10 roků a proto   větší trampolína 4,30 m je vždy lepší .

V JAKÝCH VELIKOSTECH SE TRAMPOLÍNY VYRÁBÍ?

Standardně a nejprodávanější  jsou  trampolíny vyráběny v rozměrech  10ft, 12ft, 14ft, Na trhu se prodávají trampolíny větší i menší ,ale  časem bude na tyto jiné velikosti  než je uvedeno výše  problém sehnat náhradní díly protože nejsou tak žádané . Většínou se  jedná se o velikosti ve stopách (stopa = 0,3048 m). Pozor, proto při uvádění velikosti trampolíny v metrech.,uvádí-li prodejce např. velikost 4 m,  a velikost trampolíny  je 12ft  rozměr trampolíny je tedy jen 3,66 m, což je jistě nemalý rozdíl. Menší trampolíny pod 3.05 M nedoporučuji ,,jsou to již  na první pohled "hračky" kde kvalita použitých materiálů je úplně jinná, než u větších trampolín a Vaše děti si na nich moc nezaskáčí ,protože  zde nemájí prostor.

 Námi dodávané Megatrampolíny 4,3 m tedy 14ft, aby nedocházelo k omylu, uvádíme vždy oba typy označení.

Jakou barvu trampolíny zvolit modrá zelená červená a žlutá ?

Zelená červená a žlutá , oranžová barva je více náchylná na UV záření od slunce. Pigmenty těchto barev  dříve vyblednou, jsou totiž  méně odolné než  modré pigmenty ,,které jsou prostě mnohem odolnější vůči UV záření a proto vydrží déle . Proto již začátku našeho prodeje trampolín před 8 roky a na základě doporučení našeho výrobce se zabýváme pouze dovozem modrých trampolín.  Navíc není PVC jako PVC je zde velký rozdíl v kvalitě ,což potom odpovídá  i ceně výrobku .Proto tvrdím že srovnávat se dá pouze srovnatelné .Je velmi důležité jaké PVC na trampolínu  a bezpečnostní prvky jako je horní sít ,,kryt pružin  a další použijete, čím kvalitnější PVC použijete tím je výrobek dražší  a od toho se odvíjí cena výrobku –trampolíny.

Cenu kvalitního PVC dělá kvalitní eko -granulát se spojením PHMG polymeru s čistým přírodním ekologickým nosičem, s větším počtem pigmentů , který potom  výrazně ovlivňuje mechanické a fyzikální vlastnosti konečného výrobku, Použitím kvalitního PVC je dána větší stabilizace proti účinku zvýšených teplot a UV záření, kdy dochází k pomalému  uvolňování HCl a  tudíž postupným barevným změnám polymeru, čímž je docílena kvalitní barvostálost.. Většinou se na lacinou trampolínu použijete laciné nekvalitní PVC vyrobené  s nekvalitního recyklovaného  granulátu s malým počtem UV pigmentů tak aby se dosáhla co nejnižší  cena výrobku a odolnost UV záření tohoto PVC  oproti kvalitnímu PVC bude poloviční Výrobek nebude kvalitní ,ale bude  při prodeji lacinější .Je však na každém co zvolí kvalitu a bezpečnost pro svoje děti nebo cenu a problémy. Je to jako srovnání s plastovými okny pokud použijete kvalitní granulát okna jsou stálobarevná nevržou , pokud použijete recyklát  se starých oken cena je malá ,ale okna nekvalitní navíc v recyklovaném PVC můžou být obsaženy ftaláty ,což není pro Vaše děti to dobré . Moje rada kupujte pouze osvědčenou  modrou barvu trampolíny s ochrannými prvky  které jsou zhotoveny s kvalitního PVC  trampolínu -kvalitu  která je ověřena zákazníky.  U výroby našich  trampolín je použit kvalitní EKO -PVC  naše trampolíny jsou odzkoušeny tisíci zákazníky za 8 roků prodeje k jejich naprosté spokojenosti s kvalitou a bezpečnostní trampolíny Proto jsme  pro Vás jako jediní na  trhu  zde na našich www připravily tyto sekce ,kde se může každý vyjádřit ke kvalitě naší trampolíny zde také poskytuje rady a zkušenosti s trampolínami .  Závěrem pro Vás modrá je dobrá ale s požitím kvalitního EKO - PVC ..

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT ZDA TRAMPOLÍNU S ŠESTI NEBO ČTYŘMA NOHAMA?

Pokud jde o stabilitu ta je u trampolín s 4 nohami stejná jako u trampolín s 6 nohami. Důvodem je to,že u 4-nohých jsou nohy větší než u 6-ti nohých. Profi trampolíny mají nohy vždy 4. Výhoda 4 nohých trampolín je ,ale v tom, že mohou mít ochranou sít s 8 poli a tím i větší bezpečnost při vypadení dětí se sítě ven s trampolíny. Zde je u každé nohy upevněna jedna tyč sítě trampolína je stabilnější a amá menší rozeč proti vypadení mezi poli sítě . U 6-ti nohých trampolín lze upevnit jen síť s 6 poli, tyč sítě je pak upevněna vždy ob jednu nohu a rozteč pole je pak znatelně větší a tím je zde většímpravděpodobnost vypadení se sítě.Z pohledu bezpečnosti malých dětí je varianta 6 polí s velkými roztečemi o poznání horší ,než menší rozteč u 8 polí viz  popis a obr. více dole. Je to také otázka ceny .  Trampolína se 6 nohámi a 6 poli je vždy levější než trampolín se 4 nohami a 8 poli bezpečnostní sítě . 

Z těchto důvodů je naše Megatrampolína 4-nohá a k ní dodáváme ochrannou sí’t s 8 poli. Pro zvýšení bezpečnosti jsou na naších trampolínách našity 3 klipy pro uchycení sítě ze spodu trampolíny k pružinám. Standardně mají trampolíny pouze 1 Pozor na některé firmy na jejich klamavou reklamu. Na svém webu mají na obrázku vyfocenou úplně jinou trampolínu a pak domů dostanete úplně něco rozdílného . Oni dobře vědí proč vyfotit něco jinného . Vždy si na fotce spočítejte nohy a tyče sítě .. Pokud toto už někdo takto dělá tak se zámerem a tam bych si nic nekoupil !

 
 
                                                                          

JAKÉ JSOU ROZDÍLY V KVALITĚ SKÁKACÍCH PLOCH?

Doporučujeme jednoznačně náš materiál PP mesch UV resistant vyrobený v USA gramáž 320/m2 Jedná se o speciální polypropylenovou plachtu s ochranou proti UV záření, která má životnost min. 5 let, při běžném používání je v podstatě nezničitelná. Konkurence za účelem podbídnutí ceny používá materiál Čínu nebo Taiwan pouze gramáž 220/m2 a ta se pak trhá viz dole.

Také se vždy  prodejce zeptejte, zda je  doskoková plocha  na povrchu speciálně upravena a je tkz. non-abrazivní / Hladká- jemná –soft /, to proto ,aby se nestalo, že se pří pádu  nebo pří skákání, na takovéto doskokovce  vaše dítě  odře , tento materiál je použit u laciných trampolín kde jsou použity doskokoky tzv.  rohože vyrobené  s materiálu na Taiwanu nebo v Číně jsou o  jejich síla je 0,05mm slabší  a mají životnost max. 2 roky.

Mají také podstatně nižší pružnost a zaskáčete si na nich tedy podstatně hůře.

Megatrampolína Top Exclusive,je  non-abrazivní.  

 

KOLIK PRUŽIN BY MĚLA KVALITNÍ TRAMPOLÍNA MÍT?

Na trhu se setkáváme s různým počtem pružin trampolín 4,30m a to 78, 84, 88, 96 110- 130 Nejpoužívanější a ověřené jsou trampolíny s počtem pružin 88 nebo 96 pružin nejlépe si na nich zaskáčete .Musí se jednat o kvalitní pružiny nejlépe obloučkové dlouhé cca 18  cm s dobrou povrchovou úpravou. Pozor na laciné trampolíny, které mají nekvalitní pružiny a po roce jsou na výměnu.

Nezanedbatelným aspektem je však také kvalita poutek, které drží pružiny a zátěž při skákání. Starší modely mají poutka prošitá 4-6x voskovanou  nití, nové již a navíc speciální silonovou nití s UV ochranou zabraňující jejímu zteření a následnému vytržení poutka čímž se stává trampolína s důvodů bezpečnosti nepoužitelná.

Megatrampolína Top Exclusive, kterou dodáváme má 96 pružin a poutka jsou ke skákací ploše přišity 8 stehy speciální nití označenou 300 D UV.

ZAJIŠŤUJE KRYT PRUŽIN DOSTATEČNOU OCHRANU?

K zajištění dostatečné bezpečnosti při skákání je důležité, aby byly pružiny ochranným polštářem zcela zakryty, tak aby děti nezapadly nohou mezi pružiny. Šířka polštáře by měla činit alespoň  nejlépe 33 cm.

 
 
 

Je velká mýlka, že je trampolína s vnitřní sítí  bezpečnější. Je to přesně naopak, nebezpečí je po celém obvodu tam kde je spojení spodní části horní sítě za pružiny. Zde  je odkryta celá část skákací plochy a tím i konce pružin. Zde vzniká velký prostor pro nohu či ruku malého dítěte. Navíc při pádu do sítě zde není nic pevnějšího, co by těžšího skokana pevně udrželo. Samotná sít pouze propruží do určité váhy ,ale hlavně  se otevře díky provedení uchycení sítě u doskokovky po celém obvodu velká "díra" kde je sít spojena provázkem s pružinami.Tam se pak  do pružin dostane jakákoliv část těla (ruka noha,atd )

Nahoře totiž drží sít pouze plastová obruč ,která je kotvena do kruhu s drátu a drobných plastů na tyčích a spodní část sítě  je  neskutečně problematicky uchycena pouze za provázek, který musíte provlékat ob 3-4 pružiny podle modelu po celém obvodu trampolny a právě zde pak  vzniká ten prostor „díra“ pro úraz.

 Díky tomuto způsobu montáže je  u trampolíny nechráněna  celá obvodová spodní část skákací plochy ,která se navíc při skákání ještě více otevírá a tím vzniká  nebezpečné místo pro úraz.

 Většinou se stane to, že vám při skákání(více dětí ) či nekontrolovaném skoku u kraje (u spodní části kotvení sítě) noha zajede až mezi uchycení sítě přímo do pružin. Tam již není nic co by tento prostor krylo (kryt pružin je totiž umístěn až za sítí.)

U vnitřní sítě pak už není žádná ochrana ,tak jako u kvalitních trampolíny s vnější sítí kde na pružinách leží kryt, který přesahuje pružin. Tam kryt pružin přesahuje až o 10cm (leží na skákací ploše). Při takovém provedení a přesahu tam dítě nohu nebo ruku za běžných okolností nikdy nedostane a tím se eliminuje riziko úrazu. Navíc i trubky (8 polí ) u vnější sítě na kterých je navlečena horní sít (jejich malá rozteč) několikrát více eliminují pád do sítě než  ta pouhá síťovina navlečená nahoře do háčku u vnitřní sítě.

 

U trampolín s vnitřní sítí je vše marketingově postaveno pouze na jediném. Prodejce chce to, abyste nabyli dojmu ,že díky tomuto uchycení sítě, (kdy je kryt umístěn za sítí) vám děti po něm nebudou skákat a tím vám kryt déle vydrží. Další je to  abyste si mysleli,že se děti u tohoto způsobu uchycení nedostanou do kontaktu s pružinami. To je však velký omyl tak jak je popsáno výše.  Navíc pokud kryt není vyroben s kvalitního materiálu tak vám stejně odejde do půl roku díky UV i když je mimo sít

Foto vnější sítě kde je zcela nechráněna  celá obvodová spodní část skákací plochy a to  mezi sítí a pružinami, která se při skákání jěště více zvětšuje.

 

TAKÉ SE VÁM OCHRANNÝ POLŠTÁŘ PRUŽIN VELMI BRZY ROZPADL?

Nejčastěji je k trampolínám dodáván ochranný polštář pružin, vyroben z materiálu 120g/m2 PE-polyetylén který nevydrží následkem UV záření déle než 4 měsíce používání, pak je nutné zakoupit nový za cenu cca 1.500,- Kč. Nepomůže Vám ani 5 letá záruka u některých firem  ,záruka na UV neplatí !!

Pozor, někteří prodejci tak aby vás zmátli ,začali už u laciných trampolín také používat na rukávy a kryty modré PVC. Toto použité PVC je však pouze maximálně  250 g/m2 a je navíc bez UV ochrany ( kryt nebo sít s kvalitního PVC 580g/m2 totiž stojí 5x tolik ) Takové ošizené PVC není bezpečné a  navíc je bez ochrany UV záření. Takové PVC vám odejde za 1 sezonu viz recenze od  zákazníků, co si již takový laciný kryt zbrkle pro jeho nižžší cenu koupily.

Kvalitnější a trvanlivější je ochranný polštář pružin je vyroben ze stříkaného  PVC na mřížku - polivinilchlorid a prodyšného Mesh materiálu uvnitř, který pomáhá zabránit plísním, který vydrží min. 3 roky.

Pozor, máme na mysli stříkané  PVC na mřížku 580 D UV z obou stran, nikoliv jen horní část.

U naší Megatrampolíny TOP Exklusive je použit tento kvalitní kryt, který má horní i dolní stranu ze stříkaného  PVC / UV Mesch , jeho šířka je 33 cm.Trampolíny  roku 2016 jsou již  s vylepšenými materiály u krytu pružin je  použit nový materiál  lepší  UV a použité PVC je kvůli praskání tenčí, ovšem má  má větší pružnost a pevnější mřížku proti roztrhnutí

Modrý kryt pružin slouží pouze jako bezpečnostní kryt  pro to ,aby Vaše děti v případě špatného doskoku nebo nekontrolovatelného pádu , dopadli na tuto měkou ochranu  pružin.

V žádném případě, však neslouží tento kryt pružin  k tomu ,aby se po něm  skákalo jak to děti rády dělají  ,nebo sedělo a posedávalo ,je potřeba děti na to upozornit  .!!!!!.

Prosím o důsledné  dodržování těchto pokynů , zabráníte tak  poškození tohoto krytu, čímž si  ušetříte výdaje za opravu nebo koupi  druhého krytu .  Při nedodržení  tohoto varování, které je také uvedeno v našem návodě, se nevztahuje na takovéto poškození záruka na vadu výrobku!!!

JAK DLOUHO PŘIBLIŽNĚ VYDRŽÍ OCHRANNÁ SÍŤ?

Vlivem UV záření ochranná síť samozřejmě trpí a časem, zpravidla cca za 2 roky, dochází k rozpadu rukávů ochranné sítě. Materiál, ze kterého jsou  vyrobeny rukávy ochranných sítí  a  které prodává  většína  konkurenčních prodejců trampolín je totiž  vyroben  pouze s  PE-polyetylén 130 g/cm2   nemá totiž takovou životnost jako PVC.   To je jako když porovnáte krycí plachtu na dřevo  zakoupenou za 100 Kč s Baumaxu nebo OBI a autoplachtu  nebo plachtu na  přívěsu ,pozor na 5 leté záruky u některých  firem  ,záruka na UV nefunguje!

Pozor, někteří prodejci tak aby vás zmátli začali už u laciných trampolím také používat na rukávy a kryty modré PVC. Toto použité PVC je však pouze maximálně do váhy 250 g/m2 a je navíc bez UV ochrany ( kryt nebo sít s kvalitního PVC stojí totiž 5x tolik ). Takové ošizené PVC není také bezpečné a  navíc  bez UV záření vám odejde za 1 sezonu.

Za cenu cca 3.900,- Kč lze koupit na trhu novou ochrannou síť, ale problém často je, aby pasovala právě na váš model,ale stejně budete mít pořád PE materiál .Výrobce od výrobce se totiž liší v počtech trubek, roztečích, výšce, průměrech sítě, atd.

My na trh přicházíme s novým materiálem rukávů PVC- polivinilchlorid který nabízíme u naší nové Megatrampolíny TOP Exklusive, materiálu Terylen UV TE který je vyroben pro naše sítě  v USA, žádné obyčejné tažené HDPE jako u některých konkurenčních sítí které se po jedné sezoně vytáhne a časem rozpadne.

Navíc na naše modely dodáváme i náhradní sítě s rukávy ovšem již s nového materiálu PVC a to v ceně 1100 - 1600 Kč, cena je samozřejmě odvislá od druhu modelu.

 

Pozor nekteří prodejci začali nabízet rukávy ochrané sítě mimo černého PE   i s barvou modrého  PE je to však pouze PE ne PVC !!!  Takže problémy stejné tak jak uvádím nahoře.

KOLIK TYČÍ U OCHRANNÉ SÍTĚ A PROČ?

V první řadě doporučujeme ochranné sítě, které mají tyče až k zemi  ,ochrannou sít venkem a  rukávy navlečeny na tyče !!  K megatrampolínám dodáváme ochranné sítě s 8  polí -tyčemi, resp. poli. navíc s novým materiálem. Rukávy ochranné sítě jsou vyrobeny z PVC 600 D UV navíc výška sítě je prodloužena o 20 cm a počet polí je 8. Tyče jsou zesíleny na 28 mm standart 25 mm ,výška 180 cm / standart 160 cm). Pod těmito rukávy je taktéž umístěna speciální pěnovka která je schována pod rukávem a slouží při případném nárazu do tyče k jejímu tlumení.

Pozor na  modely trampolín, které mají sítě  před ochranným krytem tj.uvnitř, tady ochranná sít neplní vůbec svoje vlastnosti. Tyče sítě  jsou nekrýté PVC ,  je zde pouze holý  molitan, ke kterému  je tkaničkami připevněna  horní sít . Tyto tkaničky vlivem počasí po několika měsících tj.působením vody a slunce  zteří -rozpadnou se a už není nic, co by horní sít  bezpečně drželo ,tehdy hrozí pří kontaktu dětí  se sítí vypadení dětí s trampolíny.

Z pohledu bezpečnosti malých dětí je varianta 6 polí -tyčemi , pří pádu do sítě s velkými roztečemi o poznání horší , kdy  po pádu do sítě dochází k většímu tlaku na pole a hrozí zde větší  nebezpečí ,že by Vaše dítě mohlo  s trampolíny vypadnout .U těchto 6 polí je  rozdíl o 0.5 m větší  na pole !!!  než  u 8 polí a to ještě připomínám ,že naše trampolíny mají u každého pole 3 bezpečnostní klipy na držení sítě se spodu, proti vypadení, oproti konkurenčním trampolínám ,kde je pouze 1 klip tak jak jsem uváděl výše.

MĚLI JSTE SÍŤ, KDE SE ZIP ZASEKÁVAL A DĚTI MĚLI PROBLÉM SE DOSTAT NA TRAMPOLÍNU A VEN?

Jedním z detailů, které se jednotlivé sítě od sebe liší je i kvalita zpracování zipu. Vedle zipu samotného jsou rozdíly i v kvalitě zakončení zipu. U některých sítí, a není jich na našem trhu málo, dochází velmi snadno k zaseknutí konce zipu do látky – sítě. Dále se sítě liší také v počtu klipů podél zipu, zpravidla 2-3 klipy pokud není jejich úplná absence. Ty kromě dozajištění ocení uživatel i v případě, kdy by náhodou došlo k pokažení zipu.

U našich Megatrampolín jsou ochranné sítě opatřené širokým zipem s perfektním zapracování konců, aby nemohlo dojít k zaseknutí. Navíc je zip doplněn o 5 klipů podél zipu jako pojistka proti vypadení.

 

JSOU SCHŮDKY OPRAVDU NEZBYTNÉ?

Trampolíny jsou použitelné i bez schůdků, nicméně vzhledem k tomu, že výška trampolíny je cca 1 m nad zemí, může být vylezení na trampolínu zejména pro malé děti obtížné ne-li zcela nemožné. Doporučujeme proto s trampolínou koupit vždy i originální schůdky. Pozdější dokoupení je sice možné (cena cca 500,- Kč), ale nemusí pasovat na váš model trampolíny, navíc zaplatíte znovu poštovné.

JAK VYBRAT SPRÁVNÉ SCHŮDKY?

Pozornost bychom měli věnovat počtu příček žebříku, na trhu se setkáváme zpravidla buď se 2, 3 nebo 4 příčkami. U většího počtu příček jsou rozteče mezi jednotlivými příčkami menší a tudíž je žebřík použitelný i pro menší děti.

Důležité je i umístění příček, lze se setkat s žebříky, které mají horní příčku příliš blízko rámu trampolíny a hrozí zde, že se zde dětem zaklíní noha. Doporučujeme se proto vždy podívat na fotku trampolíny s nasazeným žebříkem.

Naše megatrampolíny dodáváme žebřík 2 příčky na trampolínu 3,05 je nižší tak je to OK. U trampolíny 3,66 a 4,30 m s -4 příčkami , umístěnými tak, aby bylo pro děti vylezení na trampolínu co nejjednodušší.

PROČ BYCH U KVALITNÍ TRAMPOLÍNY POTŘEBOVAL NÁHRADNÍ DÍLY?

Přestože trampolína může být vysoce kvalitní, může dojít k jejímu poškození vlivem počasí např. pádem stromů, větví, střešních tašek při bouřce nebo silném větru nebo v důsledku nesprávného používání trampolíny a také časem i vy budete potřebovat náhradní díl dokoupit. Doporučujeme se vždy prodejce zeptat ještě před koupí trampolíny, zda prodává i náhradní díly. Řada z nich totiž kromě prvotního prodeje trampolíny již náhradní díly nenabízí, jelikož je nemají ani kde koupit. V případě poškození některého dílu nutného pro bezpečné používání, je pak trampolína nepoužitelná. V případě, že prodejce náhradní díly nabízejí, samozřejmě si nezapomeňte porovnat ceny náhradních dílů jednotlivých prodejců.

K megatrampolínám prodáváme i náhradní díly, jejich ceny naleznete na našich webovských stránkách v sekci  náhradní díly.

MOHU SI KOUPIT NÁHRADNÍ DÍL NEBO PŘÍSLUŠENSTVÍ OD JINÉHO DODAVATELE?

Náhradní díly a příslušenství od různých dodavatelů, resp. výrobců nejsou z 99% mezi sebou zaměnitelné. Liší se ve specifických parametrech a detailech, který běžný uživatel nepostřehne. Přestože se např. jedná o stejnou velikost trampolíny 4,3 m ale od dvou různých výrobců, jsou zde rozdíly v roztečích trubek, jejich délce, tloušťce, roztečích otvorů na pružiny, podobně u ochranné sítě se liší šířka jednotlivých polí, výška sítě apod. Je proto nezbytné kupovat vždy náhradní díly jen tam, kde jste koupili originální trampolínu.

Pozor na některé  prodejce trampolín, kteří každou chvíly prodávájí spoustu jiných druhů trampolín ,které skupují od různých výrobců ,kterým se toto zboží špatně prodává , tam bych si dal velký pozor ,jde jim pouze o kšeft ,, po nějaké době zde bude problém s náhradními díly, protože nejsou dovozci, ale pouze překupníci toho co je zrovna na trhu zajímavé a na čem mohou jednorázově vydělat ,, Časem  sami už nebudou ani vědět od koho co koupily a  komu co prodali a jaké díly mají držet skladem a hlavně kde je sehnat !!!

JAK SI MŮŽU OVĚŘIT, ŽE SE JEDNÁ O KVALITNÍ A BEZPEČNÉ ZBOŽÍ?

Chtějte vždy vidět certifikát potvrzující, že trampolína prošla certifikací TUV/GS / znak testovaná bezpečnost je vhodná právě pro Vás.

Pro naši Megatrampolinu Top Exklusive je v CZ+SK návodech již vždy vyznačeno číslo modelu, číslo certifikace a číslo test reportu s jeho platností. Certifikace u našich megatrampolin   je  vhodná právě pro Vás je to třída H nebo G.

KDE JSOU TRAMPOLÍNY VYRÁBĚNY?

99% trampolín prodávaných  v ČR a i ve světě je vyrobena v Číně, nicméně různými výrobci a s odlišnou kvalitou. Pokud se však jedná o dobrého výrobce, který navíc vyrábí trampolíny dle přesné specifikace tuzemského dovozce v souladu s evropskými certifikáty, získáme trampolíny s kvalitními parametry a vynikající bezpečností, které určitě splní vaše očekávání. Pokud někdo uvádí vyrobeno v USA a prodává trampolínu do 15 000 Kč tak se tomu pouze "zasmějte"!

JAK DLOUHO TRAMPOLÍNA VYDRŽÍ?

Jak bylo uvedeno v předchozích bodech, některé části trampolíny se časem opotřebují, a to v závislosti na míře používání a kvalitě. Nicméně konstrukce trampolíny je u certifikovaných trampolín téměř nezničitelná.

U trampolín do 6000 Kč od  překupníka nebo z Německa  se připravte  na všechny problémy, o kterých tady píši!


JAKÁ JE DOPORUČENÁ NOSNOST TRAMPOLÍNY?

Certifikována je většinou nosnost, která je výrobcem uváděna jako  max. doporučená, u trampolíny 4.30 m je to třeba  až do  200 kg

Na takto konstrukčně provedené trampolíně  si zaskáčete dobře vy dospělí, ale i Vaše děti.  Naše trampolíny v rozložené váze  unesou i více , je ale  jsou certifikována podle nových bezpečnosstních požadavků na 150kg. U naší  Megatrampolíny Top Exclusive   doporučuje výrobce max 150 kg , čímž zachováte dlouhou životnost pružin a hlavně si na ní zaskáčí malí i velcí .V případě pokud je trampolína  pro menší děti "trvdá "doporučujeme každou 5 nebo 7 pružinu ,vydělat tím trampolínu změkčíme ,,pouze však pro děti do 30 kg !! pro těžší děti je třeba pružiny zase před skákním  přidat !!!

JE NUTNÉ TRAMPOLÍNU VŽDY SCHOVÁVAT KVŮLI VĚTRU?

V případě ukotvení trampolíny kotvami k zemi není potřeba při špatném počasí a i při větším větru  trampolínu schovávat..Současně je trampolína díky kotvám při používání mnohem lépe fixována! !Naše kotvy, mají speciální spony ,které  umožňují snadné vyjmutí popruhu při sekání trávy

Pokud by však hrozil exstrémně  silný vítr nebo vichřice doporučujeme trampolínu dozajistit lany pevně spojenými se stavbou domu , nebo velkými stromi , popřípadě trampolinu uschovat.

Běžná cena sady 4 ks kotev je 1000 Kč, u nás jsou již 4 ks součástí setu Megatrampolíny Top Exclusive.


Pokud by přesto byla Vaše  trampolína  poškozena živly a bude  bez  bez fixačních kotev ,pojištovna neplní s pojistky na pojištění staveb nebo domácnosti ani s žádné jinné pojistky  . Jednou s podmínek aby Vám pojištovna takto zničenou trampolínu zaplatila  vyžaduje pojištovna vždy to aby byla stavba /trampolna / ,  pevně spojena se zemí ,což naše kotvy splnují a pojištovna poté plní. Pokud není ukotveno nedostanete nic!!! Je to vyzkoušeno zakazníky. Proto, jsou naše sety trampolín doplněny těmito fixačními kotvami.

I po takovéto živelné  události ,naše trampolíny přežijí ,protože jsou vyrobeny  s kvalitních materiálů včetně  jejich perfektního  zpracování tak aby byla zaručena, jejich co největší odolnost a bezpečnost  Nic zde  není ošizeno, tak  jako u laciných trampolín, které se po takovéto události  již nedají použít a jsou pouze na odpis.  Oprava této trampolína vyšla do 2000 Kč !!! a tato cena byla plně uhrazena pojišťovnou protože byly použity fixační kotvy.

Jenom se zeptejte prodejců ,zda mají skladem  v případě takovéto nehody pro opravu  ,všechny  náhradní díly  např.oboustranné originální  zipy ke vchodu, nebo kloboučky nahoru do rukávů sítě ,bez kterých to potom nefunguje,  nikdo je  nemá!!!  U nás garantujeme v případě opravy všechny náhradní díly.

JAK JE ZAJIŠTĚNA DOSTATEČNÁ PEVNOST A ZINKOVÁNÍ  KONSTRUKCE TRAMPOLÍNY?

Rámy trampolín a ostatní kovové části se u jednotlivých typů liší tloušťkami trubek a dalším provedením. Námi nabízená Mega-trampolína TOP Exklusive má pro dosažení vyšší bezpečnosti zesílený rám trampolíny, který je doplněn o pojistné šrouby a svary jednotlivých dílů jsou provedeny čistě, aby byla dosažená jejich maximální pevnost. Každá trubka ochranné sítě je k noze trampolíny připevněna 3 svorkami, standardně mají trampolíny svorky jen dvě. 

U naší trampolíny jsou trubky minimálně o síle 1.5 mm ,je zde také  zajištěno oboustranné zinkování trubek, kdy jsou trubky do zinkovací lázně ponořeny 2x. čímž vzniká větší odolnost proti rezivění. U laciných trampolín je většinou sílá trubek pouze 0.09 -1.2mm ,kdy poté vinou slabších trubek dochází ke špatnému provaření sváru a následně k praskání při zatížení. Zinkování u laciných trampolín je  sice oboustranné ,ale  pouze jednou, proto trubky již po dvou rocích začínají rezavět. Všechno toto výše uvedené, je uděláno na úkor bezpečnosti ,tak aby se získala při nákupu menší cena , kdy je tímto laciným výrobkem  poté  ohrožena  bezpečnosti Vašich dětí.což vy jako laikové nepoznáte . Pozor jedná se především o laciné trampolíny dovezené překupníky do CZ  s  Polska a Německa.

  

 JAKÝM ZPŮSOBEM JE NUTNÉ TRAMPOLÍNU ZAZIMOVAT?

Trampolína je určena k celoročnímu umístění venku, aniž byste ji museli  na zimu schovávat /doporučujeme v oblastech bez sněhu nebo s minimem/. Trampolíně nevadí déšť ani slunce a v zimních měsících /listopad – březen/ stačí, když schováte ochrannou síť a kryt pružin a na konstrukci trampolíny s doskokovou plachtou natáhnete ochrannou plachtu,  pozor pouze na konstrukci s doskokovou plachtou  bez krytu pružin /jinak plachtu roztrhnete / tato plachta je součástí setu Megatrampolina TOP Exclusive /doba cca 30 min/. Pro delší životnost trubek trampolíny ,doporučujeme pouze trubky a pružiny  před zazimováním lechce potřít silikonovým olejem třeba značky Concord.

Pro modely 2013 již příslušenctvím nová univerzální krycí plachta -modrá nebo černá  s odkokem vody. nemusíte také kontrolovat vodu tak jako u obyčejné standartní černé plachty která nemá otvor pro odtok vody.

 :
 

VELIKOST ZAHRADY MI NEDOVOLUJE POSTAVIT TRAMPOLÍNU NA ROVNÝ PODKLAD. MOHU TRAMPOLÍNU POSTAVIT V NEROVNÉM TERÉNU NEBO VE SVAHU?

Ideální je, aby trampolína stála na rovném, pevném a neklouzavém povrchu. Pokud to však okolnosti nedovolují a sklon pozemku není příliš velký, není cca více jak 20%, lze tuto situaci řešit částečným zapouštěním noh trampolíny do země. Zapuštění by však nemělo být více jak 20-30 cm Megatramplíně TOP Exclusive, a to vždy každou nohu trampolíny ve tvaru W  jednou kotvou. 

Druhá varianta postavení trampolíny v terénu je následující: nejdříve odhrnout dostatečnou plochu zeminy a vytvořit rovnou plochu cca 6 x 6 m. Vzniklý schod v terénu lze upravit opticky např. skalkou. Na vzniklou rovinu postavíte trampolínu a pro větší stabilitu můžeme zafixovat  kotvami.

ZA JAK DLOUHO TRAMPOLÍNU POSTAVÍM?

Průměrně zručný člověk s jedním pomocníkem tuto trampolínu složí do dvou hodin podmínkou je však mít dobré CZ návody ke složení trampolíny. Je velmi důležité si návody přečíst a nastudovat ještě před zahájením sestavování a následným užíváním trampolíny. Obsahují totiž spoustu užitečných rad a pokynů. Předejdete tak možným zraněním a zabezpečíte co největší bezpečnost pro Vaše děti.

Tyto návody jsou u našich Mega-trampolín TOP Exclusive samozřejmostí. Obsahují ilustrační obrázky s podrobným popisem krok za krokem.

MÁM DOST MÍSTA PRO TUTO TRAMPOLÍNU?

Trampolína se sítí má obvod kruhu cca 4.40 m a 2,80m výšku

NALOŽÍM TRAMPOLÍNU DO AUTA?

pro osobní odběr: 3 kartony, největší d. 175, š. 53, v.15  cm, druhý 142 x 43 x 17 cm, třetí 112 x 38 x 18 cm, váha celkem 100 kg.

U sedanu je potřeba položit zadní a přední sedačku, u kombi pouze zadní a přední posunout. Pozor na zbytek místa pro další spolucestující většinou se vleze pouze jeden! 

Zaslání dobírkou - 3  kartony váha stejná.

PROČ JE NAŠE TRAMPOLÍNA LEVNĚJŠÍ A PŘITOM KVALITNĚJŠÍ NEŽ JINÉ TRAMPOLÍNY NA TRHU?

Nižší cenu jsem schopen udržet díky odstranění všech zbytečných mezičlánků mezi výrobcem a konečným zákazníkem. Jsem přímým dovozcem trampolín, nakupuji je přímo od výrobce, který je vyrábí na mou konkrétní zakázků dle přesně specifikovaných požadavků, které se zakládají na dlouholetých zkušenostech s trampolínami.  Současně provádím i přímý prodej konečným zákazníkům a distribuci, čímž jsou odstraněny další mezičlánky, které by způsobovaly zvyšování konečné prodejní ceny. Díky tomutu způsobu dovozu a prodeje jsme schopni vám nabídnout tu nejlepší kvalitu trampolín za velmi zajímavou cenu.

Fotky Mega-trampoliny Top Exclusive

  

MÁTE DALŠÍ DOTAZY?

Neváhejte mne pro bližší informace nebo ve věci zakoupení trampolíny kontaktovat. Všem vážným zájemcům o koupi Megatrampolíny Top Exclusive" která má všechny prvky kvality a bezpečnosti  pokud  Vám nestačí tyto výše uvedené informace ,pošlu  ještě doplnující obrázky i s podrobným popisem obou druhů - standardní co prodává konkurence  a TOP ke srovnání, tak abyste se sami mohli rozhodnout.

Možná máte pocit, že zde preferuji pouze svojí trampolínu, která je nej! Ale vězte, není to pravda. Opravdu vím co prodávám. Proto si mohu dovolit toto vše bez okolků napsat. Nikde jinde tyto informace nenajdete. Proč? Většinou platí “kup a běž“! Megatrampolína TOP Exclusive je dobrá volba nákupu - kvalitní trampolíny se všemi bezpečnostními prvky za bezkonkurenční cenu, tak jak zde uvádím. Tyto informace a rady se zakládají na mých několikaletých zkušenostech s trampolínami, a to nejen jako prodejce, ale i jako uživatele. Maximální důraz kladu na kvalitu a bezpečnost použití trampolíny a tedy bezpečnost Vašich dětí.

Tyto informace jsou určeny především Vám potencionálním zájemcům, abyste se mohli jednoduše orientovat při nákupu Vaší trampolíny pro Vaše „miláčky“. Jejich bezpečnost je určitě na prvním místě. Nikoho samozřejmě nenutím si trampolínu koupit právě ode mne. Sami si můžete prověřit u jednotlivých prodejců, co je dobré a co špatné a rozhodnout se mezi:

BEZPEČNOSTÍ - KVALITOU – CENOU - VELIKOSTÍ

Moje Motto:

"BEZPEČNOST-KVALITA-CENA-ZÁRUKA“

 

 

TOPlist